UDOSTĘPNIJ

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w „wytypowanej jednostce” zaczęły się ćwiczenia, a rezerwiści mają koniecznie się stawić w trybie natychmiastowym. Po otrzymaniu wezwania rezerwiści bez względu czym się obecnie zajmują, mają bezzwłocznie udać się do koszar.

Polscy generałowie utrzymują, że wezwania nie mają związku z sytuacją na Ukrainie, aczkolwiek coraz mniej osób w to wierzy. Dla gen. Packa powoływanie rezerwistów to zwyczajny sprawdzian.

Ćwiczenia trwają z reguły od kilku dni do miesiąca. Jest możliwość zwolnienia się od obowiązku z powodu choroby lub nadzwyczajnej sytuacji w rodzinie.

Kto powinien stawić się w koszarach? Wojsko może wezwać wszystkie osoby z odpowiednią kategorią zdrowia w wieku od 18 do 60 lat. Wcześniej nie pojawia się informacja, która jednostka będzie organizować ćwiczenia. Byłoby to sprzeczne z ideą „sprawdzania gotowości”.

Póki co, MON ma zamiar wezwać na ćwiczenia 12 tysięcy rezerwistów.

źródło: tvn24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCo sądzą Polacy o Magdalenie Ogórek? (video)
Następny artykułFrancuski sąd: Obrażanie białych Francuzów to nie rasizm
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również