UDOSTĘPNIJ

Tragiczna sytuacja w jednym z polskich regionów. Służby ponownie ogłosiły alarm. Żołnierze i strażacy wkraczają do akcji by ratować ludzi i domy.

Pogoda w ostatnim czasie nas nie rozpieszczała. Ciągłe i ulewne deszcze doprowadziły do tego stanu, że w niektórych akwenach wodnych bezpieczny poziom tafli wody przekroczył normy, a służby zostały zmuszone do ogłoszenia stanu alarmowego i zaangażowania do działań polskie wojsko. Jeśli sytuacja się nie poprawi, a woda nie opadnie to mieszkających w okolicy ludzi czekają podtopienia oraz cofki, które są bardzo niebezpieczne. Taka sytuacja jest w województwie Warmińsko-Mazurskim.

Bardzo wysoki poziom wody notuje się jeziorze Drużno, niedaleko Elbląga. Z udziałem wojska udrożniono zator, który utworzył się na dopływającej do jeziora rzece Balewce. Była ona w tym miejscu zapchana przez konary połamanych drzew, jednak szybko tworzą się kolejne zatory.

Służby są gotowe

Wały w okolicach jeziora są bardzo mocno nasiąknięte wodą i niedługo mogą pęknąć zalewając całą okolicę. Sytuacja jest naprawdę zła. Służby są gotowe i postawione w stan alarmowy, aby natychmiast wkroczyć do akcji.

Okoliczni mieszkańcy są przerażeni wizją utraty dobytków, które w każdej chwili może zalać fala wody.

Fot. Google Maps/ Jezioro Drużno

Źródło: rmf24.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


Ta polska wieś ZACHWYCA ludzi na całym świecie!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również