UDOSTĘPNIJ

Seks w dojrzałym wieku wcale nie musi być nudny. Wiedzą o tym osoby, które prowadzą aktywne życie seksualne nawet po 80-tce i nadal czerpią z niego wiele satysfakcji. 

Podczas badania p zapytano kobiety, kiedy czerpały największą przyjemność z seksu i na jakim etapie życia czuły się najbardziej seksowne. Większość z nich podała 35. rok życia.

Życie erotyczne zaczyna się po 30-stce

Po przekroczeniu trzydziestki kobieta znajduje się bowiem u szczytu swoich seksualnych możliwości. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że jajniki właśnie wtedy zwiększają produkcję testosteronu, męskiego hormonu odpowiadającego za popęd płciowy, który występuje także u kobiet.

– „Napięcie seksualne po 35. roku życia u mężczyzny powoli się obniża, kobieta natomiast w tym wieku znajduje się u szczytu swoich możliwości seksualnych” – przekonuje Renata Grabowska, specjalista seksuologii oraz chorób wewnętrznych.

Seks na starość też jest dobry!

Warto podkreślić, że nasze życie intymne nie kończy się na 40-stce. Wprawdzie sprawność seksualna później maleje, ale to nie oznacza, że całkowicie zanika. Udowodniono, że aż jedna trzecia Polek będących w wieku 80 lat podejmuje stosunek płciowy i nie nudzi się w łóżku ze swoimi partnerami. To dobra wiadomość dla osób, które myślą, że na starość nic dobrego ich już w życiu nie spotka.

BDSM coraz popularniejsze

Co naprawdę ciekawe, coraz większą popularność zyskuje także dość brutalna forma seksu – BDSM. Wbrew pozorom, nie stronią od niego nawet starsze panie. Wszystko to za sprawą kultury masowej, w której wątki BDSM są już na porządku dziennym.

Źródło: kobieta.wp.pl

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o szefie MON

Każdy facet chciałby od niej dostać zastrzyk! Oto najseksowniejsza pielęgniarka świata

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również