UDOSTĘPNIJ
fot. Spc. Marcus Floyd

St. szer. Adam Czaja z 5 Batalionu Strzelców w Przemyślu został wyróżniony na Międzynarodowych Zawodach Snajperskich w Czechach za najbardziej precyzyjny strzał w konkursie. 

Podczas Międzynarodowych Zawodów Snajperskich w Czechach żołnierze z 70 krajów konkurowali ze sobą w wielu konkurencjach sprawdzających ich umiejętności strzeleckie. Wśród zadań jakie mieli zaliczyć było m.in.  strzelanie do celu wielkości zapałki z dużej odległości, umiejętność maskowania się, prowadzenie obserwacji przeciwnika czy wykrywania wrogich snajperów.

W konkurencji sprawdzającej celność najlepszym okazał się Polak, st. szer. Adam Czaja z 5 Batalionu Strzelców w Przemyślu. Polak trafił z dużej odległości w zapalnik granatu, który miał zaledwie 8 mm.

Wyczyn polskiego szeregowca tak zachwycił organizatorów zawodów, że postanowili go wyróżnić.

W zawodach uczestniczyły dwa polskie bataliony tj. 5 Batalion Strzelców z Przemyśla oraz 1 Batalion Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. W kwalifikacji generalnej Polacy zajęli 19 miejsce.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polska zbrojna

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDziennikarz przeniknął do grupy dżihadystów. „Francuzi muszą ginąć tysiącami”
Następny artykułKosowo zostało członkiem UEFA
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również