UDOSTĘPNIJ

Jeszcze niedawno papież Franciszek podkreślał, jak ważne jest wsparcie księży dla rodzin z dziećmi. Można było sądzisz nawet, że niektóre polskie parafie wzięły to sobie do serca. Jeden z polskich kościołów jednak nie ma zamiaru podporządkować się woli papieża i idzie z Franciszkiem na prawdziwą wojnę.

Dotychczas w kościele św. Mikołaja w Gdańsku można było spotkać bardzo dużo rodzin z dziećmi. Niestety ostatnio ogłoszono – wbrew słów papieża o szacunku do rodziny i dzieci – że koniec z tym, a obecność dzieci może odbywać się tylko na bardzo restrykcyjnych zasadach.

Dzieci mogą przebywać w zakrystii tylko w czasie jednej mszy w ciągu dnia, nie mogą przekraczać 4 roku życia i nie mogą korzystać z zabawek wydających dźwięki. Pilnować ich mają rodzice, a nie osoba duchowna.

Oburzeni rodzice

Rodzice są oburzeni decyzją proboszcza – czy księżom przeszkadzają dzieci?– pytają. Jak twierdzą, dominikanie z kościoła św. Mikołaja w Gdańsku ograniczyli korzystanie przez dzieci z zakrystii, gdyż stracili kontrolę nad tym, co tam się dzieje. Dziećmi wcześniej zajmował się jeden ze starszych braci, który niestety odszedł. Księża uznali, że ilość zabawek i to wydających dźwięki zakłóca mszę, gdyż słychać je nawet z zakrystii. Z tego powodu wprowadzono zmiany, które jednak nie spodobały się rodzicom.

Jak deklarują, mają poczucie, że tak często modlą się o dzieci nienarodzone, a ich dzieci już żyjące są dla kościoła problemem. Stąd też pomysł się wśród nich pomysł, by odejść z tej parafii i znaleźć inną, która ma bardziej przyjazne podejście do rodzin.

Tymczasem, Papież Franciszek prezentuje zupełnie inne podejście do dzieci niż dominikanie z parafii św. Mikołaja w Gdańsku. W grudniu zeszłego roku odwiedził parafię San Giuseppe all’Aurelio pod Rzymem. W wygłoszonym wówczas kazaniu mówił o radości chrześcijanina – oraz o dzieciach, które płaczą i ciągle ruszają się w kościele.

– Dzieci płaczą, są głośne, nie przestają się ruszać. Jednak naprawdę mnie denerwuje, gdy widzę, że dziecko płacze w kościele, a ktoś mówi, że musi wyjść. W łzach dziecka jest głos Boga: nigdy nie można wyrzucać ich z kościoła – powiedział papież.

Źródło: mamaDu

Siły natury i miliony ofiar - 10 potężnych kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Najbardziej przerażające stworzenia, jakie żyją na naszej planecie

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również