UDOSTĘPNIJ
fot. http://thorgalverse.blogspot.com/

Syn autora jednego z najbardziej popularnych polskich komiksów ujawnił, że trwają prace nad ekranizacją dzieła jego ojca. Serial ma być stworzony z równym rozmachem co „Gra o tron” czy „Wikingowie”. 

Kilka dni temu w polskich mediach pojawiła się – niepotwierdzona wówczas – informacja o tym, że jeden z najpopularniejszych polskich komiksów w stylu fantasy – Thorgal, autorstwa rysownika Grzegorza Rosińskiego i scenarzysty komiksowego Jeana Van Hamme’a. Początkowo mówiono o filmie, jednak syn polskiego rysownika oświadczył, że będzie to serial.

 – Umowę podpisaliśmy na film lub serial, ale Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”) i Pergamon Film skłaniają się zdecydowanie ku serialowi. I w tym kierunku ruszyły prace nad scenariuszem – powiedział w rozmowie z mediami Piotr Rosiński.

Słowa syna Grzegorza Rosińskiego potwierdził w rozmowie z „The Hollywood Reporter” von Donnersmarck, który dodał, że chce by „Thorgal” był konkurencją dla takich seriali jak „gra o tron” czy „Wikingowie”.

Całą sprawę skomentował również autor komiksu, Grzegorz Rosiński, który wyraził nadzieje na bardzo dobry serial.

 – Z tego komiksu można zrobić świetny serial. Pomogę twórcom, jeśli będą mnie potrzebowali, ale jeśli nie będę potrzebny, to należy psy spuścić i przepędzić mnie z planu. Mam alergię na amatorszczyznę i nie chcę mieszać się do pracy zawodowców. Chciałbym tylko, aby twórcy zachowali specyficzny klimat moich komiksów – powiedział Rosiński.

Pojawiły się już nawet pierwsze spekulacje dotyczącego tego kto wcieliłby się w główną rolę. Rosińscy widzą w niej Ansona Mounta, znanego z takich produkcji jak „Hell on Wheels”, „Non stop” czy „Pan Idealny”.

ck6pkc4f

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również