UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia

Jak poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch, polscy żołnierze i odrzutowce bojowe F16 zostaną wysłani do Iraku i Kuwejtu do walki z Państwem Islamskim. Polskie wojsko na Bliskim Wschodzie znajdzie się jeszcze przed szczytem NATO.

W sumie do Kuwejtu ma zostać wysłanych ok. 150 żołnierzy, lotników i pracowników wojska oraz nasze F16. Głównym zadaniem polskich jednostek w Kuwejcie będzie przeprowadzanie rozpoznania na potrzeby operacji prowadzonych przez koalicję przeciwko Państwu Islamskiemu.

Z kolei do Iraku trafi ok. 60 żołnierzy sił specjalnych, którzy zajmą się oficjalnie doradztwem oraz szkoleniem tamtejszych sił specjalnych.

Jak również wyjaśnił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, decyzja o wysłaniu polskiego wojska do walki z Państwem Islamskim to głównie wypełnienie obietnicy jaką obecny obóz władzy złożył NATO w lutym tego roku. W zamian Sojusz ma przychylniej patrzeć na kwestię wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

Z kolei jak oświadczył minister obrony narodowej, polskie wojsko znajdzie się na Bliskim Wschodzie jeszcze przed szczytem NATO, który za kilka tygodni odbędzie się w Warszawie. MON zapewnił również, że wszystkie przygotowania, rozpoznanie, wydzielenie sił, żołnierzy oraz pilotów zostało już zakończone i załogi są gotowe do startu.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polskie radio

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTrener Niemiec komentuje swoje obrzydliwe zachowania
Następny artykułBardzo ciepłe słowa niemieckiego trenera o Polakach
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również