UDOSTĘPNIJ

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo dzięki przemyślanej strategii, działając za plecami Rosji, która jest współwłaścicielem jamalskiego połączenia gazowego, za kwotę 100 mln złotych zdobyła przewagę w zarządzeniu Jamałem na terenie Polski.

Wynik tej akcji ma wielkie znaczenie polityczne. Część komentatorów uważa, że Polska zyskała potężną kartę przetargową jeśli chodzi o sprawy dotyczące dostaw gazu.

PGNiG wykupił akcje od Batrimpexu, współwłaściciela EuRoPol Gazu. Operację przeprowadzono tak, aby nie było konieczności zwołania walnego zgromadzeniu akcjonariuszy. Teraz w przypadku walnego zgromadzenia EuRoPol Gazu, przewagę ma PGNiG w stosunku 52-48.

Za sprawą tej transakcji, polska spółka zagrała na nosie Gazpromowi, dla którego operacja jest wielce niekorzystna i na pewno gdyby o niej wiedział, nie dopuściłby do jej akceptacji.

Internauci jak zwykle nie powstrzymują się od mocnych opinii. Część z nich uważa, że pomysłodawców akcji odwiedzi tzw. „seryjny samobójca”.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOTVP.INFO
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPolacy spałowani i pogryzieni przez szwedzką policję. „Przez przypadek”
Następny artykułRap o dopalaczach. Kolejna fala miażdżącej krytyki (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również