UDOSTĘPNIJ
premier Polski Ewa Kopacz oraz premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk

Jak donosi radio RMF FM Polska pożyczy Ukrainie kolejne miliony euro. Tym razem pieniądze z polskiej pożyczki mają zostać przeznaczone na modernizację komunikacji w Kijowie. 

W lutym br. Polska udzieliła Ukrainie kredytu w wysokości 100 milionów euro (ok. 400 mln złotych). Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek bo właśnie prowadzone są rozmowy na temat kolejnej wielomilionowej pożyczki dla wschodniego sąsiada.

Jak na razie mowa jest o 10 mln euro (co daje ponad 40 milionów złotych), które Polska pożyczy władzom Kijowa na modernizację komunikacji. Warunkiem udzielenia pożyczki ma być podpisanie przez Kijów umowy o zakup 50 tramwajów produkowanych przez bydgoską firmę PESSA oraz kontrakt na budowę fabryki i montowni na Ukrainie.

Pożyczającym będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, który jako jedyny w Polsce w całości należy do Skarbu Państwa i został powołany do wspierania rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOrfm24
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStonoga przekazuje sensacyjne informacje o śmierci Leppera
Następny artykułBanki będą miały prawo przejąć nasze oszczędności
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również