UDOSTĘPNIJ

Najdłużej nadająca francuska telewizja TF1 „wykluczyła” Polskę z grona państw wspólnoty europejskiej podczas wizualnej prezentacji sytuacji w Europie.

Na planszy, którą posłużyła się francuska telewizja do zobrazowania sytuacji w Europie w kontekście wojny na Ukrainie, widzimy zaznaczoną na czerwono Rosję z Krymem, Ukrainę zaznaczoną kolorem błękitnym z pomarańczowym wyróżnieniem regionu objętego wojną oraz państwa należące do Unii Europejskiej, które zostały oznaczone kolorem błękitnym.

Pomijając fakt uznania przez francuską stację przynależności terytorialnej Krymu do Rosji, wątpliwości może budzić także zaliczenie Polski do – zaznaczonych na szaro – krajów europejskich nienależących do Unii Europejskiej tj. Białoruś, Turcja, Szwajcaria i kraje bałkańskie.

Stacja TF1 to najdłużej nadająca, początkowo publiczna a od 1987 roku prywatna, telewizja, która jest francuskim odpowiednikiem naszej TVP.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: namzalezy.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJakub Stefaniak (PSL) vs Przemysław Wipler (KORWiN)
Następny artykułRuch Narodowy się rozłazi
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również