UDOSTĘPNIJ
źródło/pexels.com

Ostra kampania przyniosła efekty. Polska zanotowała wzrost poparcia państw dotyczącego naszej kandydatury do niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Możemy spodziewać się wielkiego sukcesu.

– Prowadzona przez ostatnie miesiące kampania przyniosła duży wzrost liczby poparć dla polskiej kandydatury do niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – mówi rzeczniczka MSZ Joanna Wajda.

– Nasza kandydatura spotyka się z dużym zainteresowaniem państw, które doceniają dotychczasową aktywność Polski na forum ONZ – dodała.

Rada Bezpieczeństwa ONZ to jeden z głównych organów Organizacji Narodów Zjednoczonych, który jest odpowiedzialny za utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa n świecie. Może nakładać sankcje na państwa członkowskie. W skład Rady wchodzi 5 stałych członków, czyli: USA, Rosja, Chiny, Francja i Wielka Brytania. Z kolei niestali członkowie są dobierani kluczem regionalnym.

Pięć miejsc przypada państwom z Afryki i Azji, dwa z Ameryki Łacińskiej, jedno z Europy Wschodniej, a dwa z Europy Zachodniej. Polska ostatni raz zasiadała w elitarnym gronie 20 lat temu. Teraz jest duża szansa na powtórzenie sukcesu.

 

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również