UDOSTĘPNIJ
fot. facebook.com/michalmaterla

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich zawodników MMA, Michał M. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze. Oprócz niego, w ramach tej samej akcji zatrzymanych zostało również 20 innych osób z całego kraju. 

Jak poinformował portal „Głos Szczeciński” były mistrz federacji KSW został zatrzymany i jeszcze w środę zostanie doprowadzony do prokuratury.

Centralne Biuro Śledcze potwierdza zatrzymanie Michała M. ale nie podaje szczegółów, ani powodów zatrzymania sportowca. Wiadomo jednak, że oprócz niego zatrzymano 20 innych osób z całego kraju w ramach tej samej akcji. Śledztwo i akcja ma dotyczyć kilku województw na terenie kraju.

W odpowiedzi na pytania mediów, obóz sportowy zatrzymanego wydał specjalne oświadczenie, w którym opisuje m.in. przebieg zatrzymania zawodnika KSW.

W dniu wczorajszym o godzinie 6.00 rano doszło do zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu. Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu, w którym mieszkał ze swoją żoną oraz dwójką małoletnich dzieci. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych. Sam sposób zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania Michała Materli. Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki. W szczególności kontrowersje budzi fakt, że w wyniku rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi.

W związku z powyższym, na sposób zatrzymania zostanie złożone zażalenie. Michałowi Materli postawiono zarzuty, które są dla niego kompletnie niezrozumiałe jak i również dla ustanowionego przez niego obrońcy. Ponadto, nie przedstawiono dowodów, z których mogłaby wynikać wina oraz zasadność postawionych zarzutów. W obecnej chwili czekamy na stanowisko prokuratury odnośnie do ewentualnych środków zapobiegawczych i dalszych kroków w sprawie. Jako obrońca Michała Materli został ustanowiony szczeciński adwokat Jakub Łysakowski.

Przypominamy o zasadzie domniemania niewinności i prosimy wszystkich o powstrzymanie się od przedwczesnego osądu Michała Materli.

O dalszych rozstrzygnięciach będziemy informować w miarę możliwości, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.

Norbert Sawicki
Brat Michała Materli

Zatrzymany zawodnik jest Międzynarodowym Mistrzem federacji KSW w kategorii średniej (84 kg) 2012 oraz mistrzem turniejowym KSW z 2006 roku. Mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu z 2006 roku oraz Mistrzem Polski ADCC z 2007 roku.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOsportowe fakty wp
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZnamy frekwencje marszów 13 grudnia
Następny artykułJuż jutro WOJNA TOTALNA w Biedronce. Czy mury marketów przetrwają?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również