UDOSTĘPNIJ

Rzecznik polskiego biura agendy ONZ ds. ochrony uchodźców UNHCR Rafał Kostrzyński powiedział: przyjmowanie imigrantów z Afryki może mieć pozytywny wpływ na gospodarkę, czego przykładem jest wiele krajów europejskich m.in. Niemcy – czytamy w depeszy PAP.

Zdaniem rzecznika, Polska również może zyskać na imigrantach. Kostrzyński argumentował swoją tezę tym, że najwięcej imigrantów jest w krajach najlepiej rozwiniętych. Jako przykłady podał Niemcy, Wielką Brytanie o raz państwa skandynawskie. Stwierdził, że skoro państwa te są najbogatsze mimo przyjmowania wielu imigrantów, to nie ma obaw, aby imigranci obciążyli system socjalny w Polsce.

Rzecznik szczególnie upatrzył sobie przykład Niemiec. Mówił, że mimo tak dużej liczby imigrantów, kraj ten ma najniższe bezrobocie od czasu II wojny światowej. Zwracał też uwagę, że należy integrować uchodźców ze społeczeństwem. Powiedział, że jeśli Polska przyjmie podobne rozwiązania do tych, które stosują Niemcy, to Polska gospodarka może skorzystać na imigrantach.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Londynek.net, PAP

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł