UDOSTĘPNIJ
enclava.org

Królestwo Enclavy to nowe „państwo” stworzone przez polskich studentów na spornym terenie na granicy chorwacko słoweńskiej. To już drugie takie „państwo” powstałe w ostatnich miesiącach na Bałkanach – wcześniej na granicy serbsko chorwackiej powstał Liberland.

Publiczne oświadczenie powstania nowego państwa zostało ogłoszone 23 kwietnia tego roku jednak jego istnienie nie zostało uznane do tej pory przez żadne inne państwo.

Królestwo Enclavy położone 50 km od Zagrzebia liczy sobie 100 metrów kwadratowych, jest monarchią konstytucyjną,  którą włada król Enclav I. Rządowi Królestwa Enclavy  przewodzi wybrana w pierwszych wyborach (internetowe głosowanie, w których wzięło udział 800 osób) Annemarijn Tamminga, która pracuje aktualnie nad konstytucją oraz elektronicznymi dowodami osobistymi.

Jak zapowiadają założyciele nowego „państwa”, w Królestwie Enclavy będzie można m.in. studiować za darmo i zarabiać bez opodatkowania.

Jak na razie wniosek o honorowe obywatelstwo złożyło ponad 5 tysięcy osób.

bh, źródło: tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułA więc Duda
Następny artykułKRRiT zbada sprawę kontrowersyjnej „agitacji” w programie Pospieszalskiego
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również