UDOSTĘPNIJ
Fot. Max Pixel - Wikimedia Commons

Imam Youssef Chadid, który mieszka w Poznaniu od 1994 roku, w obszernym wywiadzie dla Wirtualnej Polski opowiedział o tym, jak zmieniło się jego życie w naszym kraju. Ciągłe pogróżki, wulgaryzmy oraz poczucie zagrożenia sprawiają, że zaczyna on zastanawiać się nad rozpoczęciem starania o azyl w innym kraju. Według niego w Polsce dojść może bowiem do „zagłady muzułmanów”.

– W swoich materiałach TVP ciągle pokazuje obrazki, które mają przekonać ludzi do tego, że wszyscy muzułmanie są terrorystami. I odbiorcy tej telewizji zaczynają w to wierzyć. Chcą się na nas mścić, zabijać. Od jakiegoś czasu regularnie dostaję pogróżki i wygląda na to, że będzie ich jeszcze więcej. (…) Grożą mi i mojej rodzinie. Nazywają terrorystami, szmatami. Odbierają nam człowieczeństwo, według nich nie jesteśmy ludźmi. Policja i prokuratura są zawiadomione, ale postępowania toczą się bardzo powoli. Może szybciej nie mogą, nie wiem. Przestaję się czuć bezpieczny w Polsce. Tak jakby prawo mnie omijało i nie było sprawiedliwości – opowiedział dziennikarce WP Chadid. Wyznał także, że według niego to, co dzieje się obecnie w Polsce, może prowadzić do realnej „zagłady muzułmanów”. Jeśli sytuacja będzie się pogarszać, doradzi on zaprzyjaźnionym wyznawcom islamu ucieczkę z kraju.

– Jeśli złapią tych, którzy stoją za atakami na mnie i ludzi, którzy ich finansują – bo jestem przekonany, że część z tych oszczerców jest opłacana – to zostanę. Jeżeli jednak ciągle będę słyszał, że „nic się nie da zrobić” to rzeczywiście będę prosił o azyl gdzieś indziej – stwierdził otwarcie imam. Jego słowa, coraz częściej komentowane w internecie, stały się ważnym tematem do dyskusji dla Polaków. Na razie niewiele osób konkretnie się jednak do nich ustosunkowało.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również