UDOSTĘPNIJ

Po tym jak uchodźcy rzekomo zagrozili Polkom „Kolonią w Walentynki”, co miało być odwetem za udaremniony przez policję atak na ich obóz, polscy imigranci zamierzają stworzyć patrole, które będą zapewniać kobietom bezpieczeństwo. 

Zaczęło się od napastowania siostry jednego z Polaków mieszkającego w Szwecji. Mężczyzna wraz z grupą znajomych postanowił zemścić się na uchodźcach z pobliskiego ośrodka, co udaremniła policja. Teraz Polacy zbierają pieniądze dla zatrzymanych rodaków.

Kilka kobiet przekazało informację, że uchodźcy w ramach odwetu mają szykować dla Polek „Kolonię w Walentynki”. W związku z tym, Polki apelują by w święto zakochanych zostać w domu. Mężczyźni postanowili zaś zorganizować pokojowe patrole, które będą chronić kobiety przed potencjalnymi napastnikami.

– Proszę wszystkich o dzwonienie na policję i informowanie o tym, co chcą zrobić Polkom na Walentynki. Nie dajcie się za żadne skarby sprowokować i pobić ich lub robić cokolwiek – przekonują polscy imigranci.

„UWAGA w WALENTYNKI!!!
Doszły dziś do mnie słuchy ze ,,uchodźcy” szykują odwet za Nynäshamn. Piszą na fb otwarcie ze zrobią Polkom takie Walentynki jak w Niemczech Sylwester. (Gdzie jest kontrola na tym portalu – oni mogą, my nie? ). Dziewczyny uważajcie na siebie, nie chcę siać zbędnej paniki, ani nawoływać do agresji, ale ja też zostałam ostrzeżona!” – wcześniej informowały Polki.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMinister Sprawiedliwości zostanie Prokuratorem Generalnym
Następny artykułPoseł PiS chce zaostrzenia prawa aborcyjnego
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również