UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Sytuacja zarobkowa polskich kobiet nie jest najlepsza, jednak nie przedstawia się najgorzej na tle innych państw Europy. Mimo to, począwszy od 2 grudnia, nasze rodaczki pracować będą… za darmo. Wynika to z tzw. gender gap. 

Wiadomość ta wynika z danych Eurostatu, zebranych podczas badań nad różnicą w zarobkach kobiet i mężczyzn w krajach Starego Kontynentu. Pokazują one, że niestety dla kobiet, wciąż zarabiają one mniej do mężczyzn. W zależności od kraju są to sumy naprawdę spore. Najgorzej sytuacja prezentuje się w Estonii, gdzie różnica wynosi aż 27%. Inaczej licząc – gdyby zarobki obu płci były równe, Estonki od 23 września musiałby pracować za friko (Polki od 2 grudnia).

W Niemczech jest gorzej

Choć wydaje się, że sytuacja ekonomiczna kobiet w Polsce jest rozpaczliwa, to są państwa, w których jest ona jeszcze gorsza i nie są to wcale kraje położone na wschód od naszego. Jeśli chodzi o różnice zarobków, to jesteśmy lepsi od Niemiec, Austrii i Czech. Gorzej wypadamy natomiast od Włoch i Luksemburga. Tak poważne różnice w wynagrodzeniu obu płci dają oczywiście efekty w dłuższym rozrachunku. Z badań unijnej agencji wynika, że aż 21 procent kobiet jest zagrożonych ubóstwem na stare lata, podczas gdy wśród mężczyzn wskaźnik ten wynosi 16,3%.

źródło: mamadu.pl

Oto szwajcarski pałac najbogatszego Polaka! Za ile go sprzedają? NIEWIARYGODNE!

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również