UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia

Zenon Żynda, lider Prawa i Sprawiedliwości w powiecie tczewskim został zawieszony w prawach członka partii za wpis na jednym z portali społecznościowych. Polityk przyrównał przyszłość konkurencyjnej formacji do sytuacji Żydów w getcie.

Po wyborach będą mieli tyle do powiedzenia co Żydzi w getcie – napisał Żynda komentując wyborcze obietnice premier Ewy Kopacz.

Wpis pojawił się na facebookowej stronie „Społecznego Komitetu Odbudowy Mostu” w Tczewie, który poinformował o obietnicy pomocy w odbudowie mostu w Tczewie jaką złożyła szefowa obecnego rządu.

Początkowo o usunięcie kontrowersyjnego wpisu poprosił przedstawiciel Komitetu, który porównanie polityka PiS uznał za karygodne, jednak Żynda odmówił. Sprawę załatwiło dopiero zawieszenie polityka w prawach członka partii po tym gdy wpisem zainteresowały się lokalne media. Szef gdańskich władz formacji Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że wpis Żyndy nie miał prawa się pojawić bez względu na intencje.

Sam Żynda usunął już swój wpis i przeprosił za niego.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRyfiński: STOP imigrantom!
Następny artykułSzczuka: Nie chodzi nam o walkę z Kościołem dla sportu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również