UDOSTĘPNIJ

Dzisiaj na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu miała miejsce burzliwa dyskusja polityków na temat przyjmowania uchodźców. Wypowiadali się przedstawiciele różnych formacji od prawicy do lewicy.

Piotr Iwiński z SLD mówił: „Dziś jest 300 mld migrantów i 10 razy mniej uchodźców. To wyzwanie humanitarne, polityczne, ekonomiczne. Słuchając prezesa Kaczyńskiego to szczypałem się w rękę. Czy Zjednoczona Prawica słuchała papieża Franciszka? Rząd ma prawo podejmować takie decyzje. W przypadku pana prezesa serce mówi co innego niż rozum. Żadne mury i prawo nie zatrzyma migracji. Premier Orban popełnia błędy budując mury”

John Godson z PSL mówił: „Strach jest złym doradcą. Polska jest znana z tego, że jest krajem gościnnym, solidarnym. To marka Polski. Łatwo to zniszczyć przez nieodpowiedzialne zachowania. Brak solidarności dziś może oznaczać brak solidarności z ich strony jutro.”

Jarosław Gowin przekonywał zaś: „Zagrożenie terroryzmem rośnie, a nasze służby są niedofinansowane. Potrzebne są doprecyzowania prawne. Apel do pani premier, żeby pamiętała, że w Brukseli reprezentuje nie partię, nie inne kraje, ale Polskę.”

Poniżej wypowiedzi w formie video Ewy Kopacz, Jarosława Kaczyńskiego oraz Przemysława Wiplera.

Debata o uchodźcach. Kopacz: PiS pokazało twarz partii antyeuropejskiej

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKontrowersyjny spot fundacji Batorego. „Polak = homofob i antysemita”?
Następny artykułSłowacja nie przyjmie uchodźców
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również