UDOSTĘPNIJ
fot. AP Photo/Hektor Pustina

Kilkanaście volkswagenów golfów zasilanych elektrycznie jako radiowozy miało być powodem do dumy. Kupująca je policja zapomniała jednak o najważniejszym elemencie, bez którego użytkowanie nowych pojazdów staje się bardzo niepraktyczne.

W posiadanie albańskiej policji weszło własnie kilkanaście nowych volkswagenów golfów zasilanych elektrycznie. Początkowo władze chwaliły się zakupem przekonując, że służba idzie z duchem czasu i rozwojem techniki.

Zachwyty nad ekologicznymi radiowozami skończyły się jednak dosyć szybko, po tym jak okazało się, że albańska infrastruktura nie jest wystarczająco rozwinięta i nie posiada punktów gdzie można by naładować akumulatory.

Jedynym miejscem gdzie będzie to możliwe są posterunki co sprawia, że zasięg – w zależności od stylu jazdy – nowo zakupionych pojazdów wynosi od 130 do 190 kilometrów. To z kolei czyni użytkowanie nowoczesnych radiowozów tragicznie niepraktyczne.

Albańska policja jest już piątą w Europie, która zaopatrzyła się w elektryczne radiowozy. Wcześniej podobnego zakupu dokonały policje w Niemczech, Włoszech, Francji i Rumunii. W wymienionych krajach przed zakupem wzięto jednak pod uwagę możliwości jakie dają tamtejsze infrastruktury.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: abcnews.go.com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNajwiększa od dawna awantura na FB. „Sylwia de Weydenthal gwałci małe dzieci”
Następny artykułZabiję smoka dla Ciebie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również