UDOSTĘPNIJ
David Cameron i Daniel Kawczyński/ fot. daniel4shrewsbury.co.uk

Daniel Kawczyński, który startował z list Partii Konserwatywnej wygrał wybory do brytyjskiego parlamentu w swoim okręgu. Nie był on jednak jedynym Polakiem, który starał się o mandat w Izbie Gmin.

Kawczyński zasiada w brytyjskim parlamencie od 2005 roku gdzie reprezentuje okręg Shropshire, od początku związany jest z partią Davida Camerona. W obecnych wyborach zdobył największą ilość głosów w swoim okręgu (24, 628) pokonując laburzystkę Laurę Davis i eurosceptyczkę Suzanne Evans i ponownie zasiądzie w Izbie Gmin.

Porażkę wyborczą poniósł drugi z Polaków ubiegających się o mandat, Przemysław Skwirczyński, bankier z zawodu który startował z list partii Nigela Farage, uzyskał zaledwie 1,5 tysiąca głosów.

Jak wynika z doniesień brytyjskich mediów wybory w Wielkiej Brytanii wygrali konserwatyści, którzy z dotychczasowym koalicjantem zdobyli 325 mandatów co daje im możliwość kontynuowania rządów koalicyjnych.

bh, źródło: tvp.info

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCejrowski popiera program Brauna, pisze o JKM, Kukizie i Dudzie
Następny artykułObława na polskie serwisy z filmami online
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również