UDOSTĘPNIJ

Niemieckie media podały, że bezdomni pochodzący z Polski przejmują niemiecką stolicę. Jak podaje dziennik „Der Tagesspiegel”, połowa bezdomnych pochodzi z Polski.

Obecnie w Berlinie przebywa 3,5 miliona osób, z czego tysięcy to ludzie, którzy nie mają dachu nad głową. Według ustaleń dziennika „Der Tagesspiegel”, aż połowa z nich pochodzi z Polski. Setki naszych rodaków gromadzą się na berlińskim Dworcu Wschodnim, który jest „siedzibą” bezdomnych podróżujących po Berlinie.

Życie bezdomnych w Berlinie jest jednak znacznie łatwiejsze niż w Polsce. Po pierwsze, funkcjonuje aż 700 miejsc noclegowych, które są fundowane przez Kościoły, Czerwony Krzyż i charytatywną organizację Gebewo. Ponadto, ludzie są znacznie hojniejsi w obdarowywaniu tych, którzy nie mają dachu nad głową.

Nie oznacza to jednak, że wszystkim udaje się znaleźć schronienie, szczególnie w okresie zimowym. Zdarzają się przypadki zamarznięcia. Mimo to, polscy bezdomni raczej nie narzekają. Cytowana przez dziennik Dominika mówi, że „nigdzie nie żyje się tak łatwo jak w Berlinie”. Jest o tym przekonana do tego stopnia, że z własnej woli nie rezygnuje z bezdomności, mimo iż mogłaby zamieszkać ze swoją siostrą.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułLider znanego polskiego zespołu prawie zginął, oderwało mu palce. Konstruował bombę
Następny artykułOFICJALNIE: W Warszawie wybuchła bomba. Prokuratura ma 3 teorie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również