UDOSTĘPNIJ

Amerykańska sondażownia Pew Research Center zbadała nastroje 40 narodów na całym świecie w odniesieniu do aktualnej polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej. Polacy w zestawieniu zajęli pierwsze miejsce jeśli chodzi o niechęć do kraju rządzonego przez Władimira Putina.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmują Polacy, których 80% podziela negatywne nastroje w stosunku do Rosji (daje nam to 26% wzrost przez nieco ponad 1,5 roku). Jeszcze więcej Polaków negatywnie odnosi się do rosyjskiego przywódcy, Władimira Putina – 87% z nas ocenia go negatywnie. Jedynie 15% Polaków ma w stosunku do Rosji stosunek neutralny bądź pozytywny.

Polscy komentatorzy tłumaczą tak wysokie negatywne nastroje w stosunku do Rosji doświadczeniami z przeszłości. W pamięci Polaków wciąż są żywe represje i zbrodnie popełniane przez ZSRS tj. wywózki na Sybir, Katyń czy kilkadziesiąt lat okupacji sowieckiej.

Niechętni Rosji są przede wszystkim Europejczycy, których aż 70% ma negatywny stosunek do państwa rządzonego przez Władimira Putina.

Drugim (po Polsce) najbardziej niechętnym Rosji narodem są Ukraińcy, których 72% negatywnie ocenia swojego wschodniego sąsiada, potem są Niemcy i Francja (70%).

Jeśli chodzi o narody nieeuropejskie to sporą ze niechęcią do Rosji i Władimira Putina odnoszą się Amerykanie, Japończycy czy Jordańczycy.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOnewsweek.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł„Taka szopka… jeden Sas, a drugi w las !”
Następny artykułWalka Platformy o lewicowy elektorat.
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również