UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia commons - pixabay

Jacek Saryusz-Wolski, kandydat polskiego rządu na przewodniczącego Rady Europejskiej, przegrał wczorajsze głosowanie z Donaldem Tuskiem. Po zaprzepaszczeniu możliwości zajęcia upragnionego stanowiska stracił on miejsce także w polskiej polityce. Nie jest już przecież członkiem PO, a prezes Jarosław Kaczyński… wyparł się go, więc nie zostanie także częścią struktur PiS.

– Nie zapraszam pana Saryusz-Wolskiego do PiS-u, bo ja zapraszam do PiS-u z reguły tych, którzy się zgłosili, a pan Saryusz-Wolski się do PiS-u nie zgłaszał i nie jest też prawdą, żeby otrzymał jakieś obietnice związane z tą sprawą – powiedział na konferencji prasowej szef PiS, Jarosław Kaczyński. Według niego partia nie musiała niczym kusić swojego kandydata do tak ryzykownego kroku, ponieważ podjął się go z pobudek czysto patriotycznych.

Jak widać, kandydatura na przewodniczącego Rady Europejskiej w ogóle nie opłaciła się Saryuszowi-Wolskiemu. Spekulacje na temat obietnic PiS nie sprawdziły się, nie ma już powrotu do PO, a urzędnicy europejscy przestali traktować go poważnie. Nie wiadomo więc, co będzie próbował robić ze swą polityczną przyszłością.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również