UDOSTĘPNIJ

Mamy kolejne informacje na temat zamachowca z Monachium. 18-latek miał podstępnie zwabiać ofiary do restauracji McDonald’s oferując darmowe jedzenie. 

W wyniku strzelaniny w centrum handlowym Olympia w Monachium zginęło 10 osób, a 20 zostało rannych (wśród nich głównie dzieci i młodzież). Według policji, sprawcą ataku jest 18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego. Po masakrze popełnił samobójstwo.

Policja podała, że 18-latek celowo zwabiał ludzi w pułapkę. Oferował bezpłatne posiłki posługując się fałszywym kontem młodej dziewczyny.

– Dam Wam coś, jeśli chcecie, ale niezbyt drogiego – pisał.

Wśród zabitych przez 18-latka jest aż trzech obywateli Turcji. Śledczy podają, że 18-latek używał wizerunku Breivika jako swojego zdjęcia profilowego w aplikacji WhatsApp.

Ustalono, że nastolatek prawdopodobnie cierpiał na poważne zaburzenia psychiczne i leczył się u psychiatry m.in. na depresję. W jego mieszkaniu znaleziono ponadto książkę „Amok w głowie. Dlaczego uczniowie zabijają?” oraz inne artykuły i prace poświęcone atakom szału.

Główną tezą jaką kieruje się aktualnie niemiecka policja jest to, że nastolatek cierpiąc na zaburzenia psychiczne postanowił pójść w ślady Andersa Breivika, który dokonał masakry pięć lat temu na wyspie Utoya i w Oslo mordując 77 osób.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKatolickie media: „Seksualne grzechy rodziny” są dziedziczne, kochajcie się po katolicku
Następny artykułKonin: Ewakuacja poczty. 7 osób trafiło do szpitala (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również