UDOSTĘPNIJ

Film „Pucz” emitowany w Telewizji Polskiej w trakcie finału WOŚP wzbudził mnóstwo kontrowersji. Autorka Ewa Świecińska mocno uderzyła w opozycję dobierając nagrania pod tezę, iż byliśmy świadkami próby puczu. Teraz posłowie PO żądają honorarium autorskiego, bo nie podpisano źródeł.

Błąd odnośnie braku podpisywania źródeł w wykorzystanych materiałach może sporo kosztować Telewizję Polską i autorów dokumentu.

– To poważna niedoróbka. W końcu nie był to filmik, który miał trafić na Twittera, tylko reportaż w publicznej telewizji – mówi Przemysław Szubartowicz dla Wirtualnych Mediów.

Z kolei Szymon Jadczak z TVP twierdzi, że to kradzież.  Tymczasem rzecznik PO Jan Grabiec ogłosił na Twitterze, że posłowie będą występować do TVP o honoraria autorskie z racji tego, iż w materiale bez ich zgody i podania źródła zamieszczono ich filmy z czasu kryzysu sejmowego.

– Przynajmniej będzie z tego gniota jakiś pożytek – mówi Grabiec zapowiadając, iż pieniądze zostaną przekazane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również