UDOSTĘPNIJ

Platforma Obywatelska wystartowała z kampanią wizerunkową „Kocham Polskę”, która ma być odpowiedzią na hasło „Polska w ruinie”. Co ciekawe, akcję patriotyczną o tej samej nazwie już 10 lat temu zainicjowała Młodzież Wszechpolska.

My chcemy dzisiaj tą akcją rozpocząć i podkreślić, że ten kraj jest dla wszystkich, że ten kraj jest dla tych, którzy glosowali na prezydenta Dudę i dla tych którzy glosowali na Komorowskiego i dla tych, którzy w ogóle nie poszli na wybory, ten kraj jest nasz! – powiedziała premier Kopacz

W przedsięwzięciu PO z łatwością można doszukać się podobieństw do wymyślonej 10 lat temu akcji Narodowców: Kocham Polskę – to społeczna akcja reklamowa organizowana przez osoby działające non-profit, propagowana przez Młodzież Wszechpolską. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja nowoczesnego patriotyzmu i nadanie aktualnej treści miłości do Ojczyzny – czytamy o akcji na Wikipedii

Jest jeszcze jedno podobieństwo, do innej formacji. W spocie PO, jak i słowach premier Kopacz często pada fraza „ten kraj” jako określenie Polski. Przypomnijmy, że ta zbitka słów składa się na refren hymnu partii Samoobrona i również była wykorzystywana do spotów wyborczych Andrzeja Leppera.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Wpolityce.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzwecja: Antyimigrancka partia liderem sondaży
Następny artykułNeonaziści wykonali rasistowski cover hitowej piosenki
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również