UDOSTĘPNIJ

Kolejny australijski sklep Kmart, po sieci Target wycofał grę GTA V ze sprzedaży. To efekt petycji, którą podpisało kilkadziesiąt tysięcy osób. Chodzi o rzekomą przemoc wobec kobiet i utrwalanie mizoginistycznych postaw. 

Dyrektor ds. korporacyjnych sieci Target Jim Cooper powiedział, iż decyzja została podjęta po rozmowach z klientami. Cooper przyznał, że szanuje zdanie tych, którzy chcieliby zakupić grę w sieci Target, aczkolwiek kierownictwo uznało, iż wycofanie produktu jest zgodne z oczekiwaniami większości klientów.

Firma Kmart przeprosiła, iż wcześniej nie zapoznała się z treścią gry GTA V.

Petycja przeciwko grze ukazała się 29 listopada i w ciągu kilku dni podpisało ją ponad 44 tysiące osób. Większość przeciwników GTA V podkreślała, że „w grze chodzi między innymi o przemoc wobec kobiet, również seksualną”.

GTA V pojawiło się niedawno  w wersji przeznaczonej dla komputerów. Wcześniej była przez długi czas dostępna na konsole.

źrodło: polygon.com

fot. GTA 5, Rockstar Games

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułLegalna marihuana przeszkadza meksykańskim kartelom
Następny artykułTelewizja Republika ? propagandowa tuba gorsza niż TVN
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również