UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Chongkian / ISAF Headquarters Public Affairs Office

Jak oświadczył burmistrz Stambułu, Kadir Topbas, z rządzącej islamskiej partii AKP, w jego mieście powstanie „cmentarz zdrajców”, na którym zostaną pochowane ciała zabitych puczystów. W ten sposób władzę chcą ukarać poległych żołnierzy, którzy uczestniczyli w nieudanym zamachu stanu.

Według tradycji panującej w Turcji poległych żołnierzy chowa się w miastach, z których pochodzą. Jednak po piątkowych wydarzeniach gdy część tureckiej armii się zbuntowała i próbowała obalić rząd, żadne z miast, z których pochodzili polegli puczyści nie chce przyjąć ich ciał. Dlatego też burmistrz Stambułu postanowił złożyć ich szczątki w „specjalnym miejscu”.

 – Każdy, kto odwiedzi to miejsce, będzie ich przeklinać, i nie znajdą spokoju w swoich grobach – przekonuje Topbas dodając, że miejsce na „cmentarz zdrajców” jest już gotowe.

Jednocześnie tureckie ministerstwo ds. wyznań zapowiedziało, że polegli puczyści zostaną pochowani bez religijnej oprawy, co w przypadku muzułmanów jest jednym z największych upokorzeń jakie może ich spotkać po śmierci.

W sumie po stronie puczystów zginęło 24 żołnierzy, w tym 16 w Ankarze i 8 w Stambule. Natomiast po drugiej stronie zginęło 240 osób, w tym 173 cywilów, 62 policjantów oraz 5 żołnierzy. Kolejne 1,5 tys. osób zostało rannych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: polsat news

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułIs fecit cui prodest
Następny artykułSPROSTOWANIE
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również