UDOSTĘPNIJ

Jak pisaliśmy wcześniej (tutaj) głosami koalicyjnych klubów PO i PSL sejm zdecydował, że wolna kwota od podatku nie zostanie zwiększona. Złożony przez Twój Ruch projekt ustawy zakładał zależność kwoty wolnej od podatku od wysokości minimum egzystencji .

Gdy wieść o odrzuceniu projektu się rozniosła wielu internautów zaczęło o tym pisać i pytać na facebookowym profilu Platformy Obywatelskiej. Jeden z naszych czytelników poinformował nas o tym, że administracja profilu na bieżąco usuwa wszystkie niewygodne wpisy dotyczące wyników głosowania nad tym projektem.

Postanowiliśmy sprawdzić czy faktycznie administratorzy strony kasują wszystkie wpisy. Dodaliśmy więc własny, z profilu Pikio.pl. Zniknął za niecałą minutę razem z trzema innymi, które dodano mniej więcej w tym samym czasie. Screeny znajdują się poniżej.

screen bogdan

Wpisy internautów na profilu Platformy Obywatelskiej:

10961076_428404727336565_366940622_o

Po chwili zostały usunięte.

10960533_428404750669896_1546404606_o

10962099_428404574003247_2125646237_n

źródło: facebook

39 KOMENTARZY

 1. Warto dodać, że komentarze zwykle są ukrywane (czyli dana osoba i jej znajomi widzą komentarz przez co są nieświadomi, że ich komentarz został ukryty). Łatwo nawet sprawdzić ile jest takich ukrytych komentarzy: wystarczy zobaczyć liczbę komentarzy podliczoną (ikonka komentarza, obok lajków) a potem ręcznie policzyć wyświetlane wpisy. Przykład: wpis dzisiejszy o 12:12 – mamy 24 komentarze, wyświetla się aż 7, czyli 17 zostało ukrytych. Moje komentarze właśnie tak ukrywali, tylko nieliczne trwale kasowali, a na końcu całkowicie zablokowali mi możliwość pisania komentarzy (to już było z kilka miesięcy temu, więc jak widać proceder jest trwały).

 2. Oj tam, pff ja już dawno bana na funpage PO dostałem, bo się kulturalnie zapytałem czy nie można aby komu laski zrobić, bo chciałem być taki jak jeden z byłych ministrów ;d

 3. z drugiej strony gorzej dla nich,że podjęli taką żenującą decyzję, trzeba patrzeć z pozytywnej strony,może się ludziom oczy otworzą….nawet PiS podnosił tę kwotę, o 200 zł wprawdzie,ale przynajmniej to.

 4. Potwierdzam!!! PO na swoim profilu Facebook usuwa niewygodne wpisy!! niewygodne komentarze,choc nie naruszają regulaminu!!! Mało tego!!!! PO stosuje CENZURE!! Jaką??? Blokuje( mnie zablokowało!!) użytkowników!!!! Hańba!!!!!! Za komuny tez tak było!!!

 5. Bo to partia złodziei więc wszelka krytyka podnosi im ciśnienie. Apeluję POLACY NIE WYBIERAJCIE ZŁODZIEI. Sobie podnoszą a innym Polakom wolnej kwoty od podatku nie podnieśli od 8 lat. Hańba. Za rządu PIS 2 razy była podniesiona a jak nastała platforama od razu ją obniżyli. Polacy obudzcie się z letargu.

 6. Ty miłośnik PO!! Gadasz głupoty!! Czytałeś??Wiesz co tam było??? Nie?? TO nie pisz bzdur!!! Śmieciu lodziarzu!!! Tam były zwyczajne wpisy,zwyczajne pytania!!! Rzygowina to jesteś ty,jak nie znając tematu ,obrażasz ludzi!!! Kochasz PO??? To zrób im po kolei loda(widać że to lubisz)

 7. By żyło się lepiej. Ryżemu słońcu peru i pani premierzycy. Nieprzeniknioną zagadką w nadchodzących wyborach będą dla mnie głosujący na tą partię. Przy czym piszę to jako były wyborca PO, z kacem moralnym już chyba do końca życia…

 8. Dajcie już dominiczkowi spokój… wyżywa się,nazywa ludźmi śmieciami..ale może jego prtia mu pomoże!!!! refunduje przedłużanie małych fiutków…!! trzymamy kciuki za atari!!! żebys miał chociaż jak york!!!

 9. Dodam jeszcze coś…. Po na swojej innej stronie PO Warszawa Mokotów identycznie jak na swojej stronie głównej Facebook tak sami KASUJE I BLOKUJE UZYTOWNIKÓW!!!! PO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z DEMOKRACJĄ!! TO HAŃBA!! ZWYKŁE ŚWIŃSTWO!!! MILIONY OSÓB WALCZYŁY O DEMKRACJE! ŻOŁNIERZE,POWSTAŃCY, PODZIEMNIE… ZWYKLI LUDZE..WALCZYLI Z KOMUNĄ,UB… A TERAZ STOSUJE SIE CHAMSKIE METODY BLOKOWANIA,KASOWANIA…. NIE DAJCIE SIĘ JUZ NABRAĆ OBŁUDNIKOM!!!

 10. Przed chwila dwa razy usunęli taki oto komentarz, zachowałam przezornie: Dlaczego blokujecie osoby, takie jak ja, ktore zadaly pytanie o kwotę wolna od podatku? NIE użyłam wulgaryzmów, NIE spamowalam, oczekiwałam tylko od partii ponoć obywatelskiej ustosunkowania sie do decyzji, ktora wielu Polakow odebrało jako krzywdząca. metody niczym z PRL, odbieracie ludziom głos? Kasujcie wpisy? Blokujecie? moge założyć przecież ile kont chce i każde będziecie kasować? to tylko pokazuje do jakich metod musicie sie uciekać by uciszyć ludzi i ich głos.
  kilka sekund temu

 11. na youtube to samo sie dzieje, w moim przypadku chodziło o korzenie braci "Kaczyńskich". nie trzeba mówić o usuwaniu filmów, ale to mały problem co jakiś czas z powrotem idzie wrzucać.W ich przypadku to jest walka z wiatrakami, trzeba uświadamiać ludzi na spokojnie i się nie przejmować bo czas działa na naszą korzyść.

 12. Serdecznie witamy na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej RP. Piszemy tutaj o działalności Platformy i naszym spojrzeniu na Polskę.( a jak wam nie pasuje… skasujemy…no i zablokujemy!!) To serdecznie co oznacza?????

 13. Hańba!! Po Hańba!!! cenzura,olewanie zwykłych ludzi Polsat wplasnie opisał blokowanie przez PO!! Powoli będzie rewolucja!!! Co wtedy PO????????????? przyślecie Zomo!!! Rozmowy kontrolowane??? Wszyscy zwiewają przez was za granicę!!! t

 14. Wytłumaczę wam dlaczego poprawka nie przeszła. Ponieważ brudne pieniądze są przekazywane pod stołem a głosowania są ustawione. Polityka ma to do siebie iż zastraszanie i przelewanie ogromnych kwot poza medialnym okiem to codzienność. Tam pieniądz się nie liczy, tam liczy się władza ….. To nie teorie spiskowe a rzeczy o których nie ma bladego pojęcia szary człowiek.

 15. Chcesz spokojnie łowić ryby…?spacerować po lesie…? Nie głosuj na PO!!! Nie przepadam za PiS,ani za innymi partiami… ale wole wszystko od PO!!! Obłudnicy kasuja wpisy! Blokują użytkowników!! Wstyd!!! Ci którzy kochają PO ocknijcie się!!!!! To obłuda i propaganda!! komuniści cenzurowali Polaków! PO robi to samo!!Hańba!!

 16. KŁAMCY Z PO!!! ODBLOKOWAC TYSIĄCE LUDZI ,KTÓRYCH BLOKUJECCI,KTÓRYM KASUJECIE WPISY ABSOLUTNIE NIE NARUSZAJCE REGULAMINU!!! utworzyłem FIKCUJNY PROFIL BO TO CHAMSTWO POBLOKOWAŁ WSZYSTKICH W MOJEJ RODZINEI!!! ŚWINIE I TYLE

 17. To jest walka tych co wybieracie i mają sprawiedliwie i mądrze rządzić z tymi którzy mając nadzieję wybierają ich na stanowiska.Oni zaś rozdzielają pieniądze na tych co się ich boją.A są to Kościół 6,5 miliarda wszelkich pieniędzy które dostaje kościół od Polskiego państwa.Wiele innych zawodów które trudno nawet wymienić.Nie buduje się nowych zakładów pracy które będą dawać pracę Polakom teraz i w przyszłości.Pieniądze się skończą z UE za parę lat.Pieniądze z UE takie jak ścieżki zdrowia budowane tam gdzie nikt nie chodzi.Ale ta UE daje pieniądze i wymaga na co te pieniądze będą wykożystane.W Polsce trzeba budować fabryki które będą produkować uzbrojenie i inne towary które to my Polacy będziemy sprzedawać na cały świat.Wszystkie działalności gospodarcze powinny być opodatkowane tak aby nie można było rozchodować pieniędze i nic nie zapłacić do Polskiego budżetu.

 18. TERAZ KOMOROWSKI ALBO UKRYWA ALBO USUWA POSTY NA TEMAT WSI NA SWOIM "FANEPAGE" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ