UDOSTĘPNIJ

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza w nadchodzących wyborach prezydenckich zostanie użyty nowy system komputerowy do liczenia głosów. Tym razem PKW nie zamawia go w firmie zewnętrznej tylko przygotowuje go samodzielnie.

Kierująca Biurem Wyborczym, Beata Tokaj, oświadczyła że nowy program jest tworzony od trzech miesięcy i jest gotowy w 80%. Brakuje jednak pieniędzy a dokładnie 500 tys. złotych na stabilne serwery i 1 mln złotych na dodatkowych informatyków.

Jak twierdzi PKW, wybory prezydenckie będą prostsze od samorządowych jeśli chodzi o liczenie głosów i nie przewiduje większych komplikacji z nowym systemem.

Podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych doszło do niespotykanej dotąd farsy związanej z liczeniem głosów. Przygotowany tuż przed wyborami system informatyczny liczący głosy uległ awarii co w konsekwencji doprowadziło do ogłoszenia wyników dopiero tydzień po wyborach, błędów w podawanych wynikach oraz znikania głosów w komisjach w całym kraju.

źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKorwin-Mikke odpowiada na autobus Dudy. Będzie latał samolotem
Następny artykułDivide et impera
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również