UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay / wikimedia / lunar caustic

Rząd Prawa i Sprawiedliwości z Beatą Szydło na czele zaprezentował dzisiaj projekt rządowego programu wsparcia rodzin „Za życiem”, który ma być niejakim rozwiązaniem na planowany zakaz aborcji w przypadkach uszkodzenia płodów. Obóz władzy da jednorazowo kobietom, które zdecydują się na urodzenie upośledzonego dziecka 4 tysiące złotych. 

Po nieudanej próbie całkowitego zakazu aborcji, której domagały się katolickie fundacje pro-life, obóz władzy zapowiedział, że do Sejmu trafi projekt ustawy antyaborcyjnej autorstwa partii rządzącej.

Ma być on mniej radykalny niż projekt obywatelski, który wywołał ogromne kontrowersje w całej Polsce. Będzie dopuszczał aborcję jedynie w dwóch z trzech dopuszczanych dzisiaj przypadków tj. gdy ciąża zagraża życiu matki oraz gdy jest wynikiem czynu zabronionego tj. gwałtu.

Zakazana ma być natomiast aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu.

 –  Państwo musi pomagać, państwo musi wspierać i stać po stronie tych wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują – przekonywała premier Beata Szydło w kontekście planowanego zakazu aborcji.

W kontekście planowanego zakazu aborcji we wspomnianym wyżej przypadku, Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt rządowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, wedle którego każda kobieta, która zdecyduje się na urodzenie upośledzonego dziecka, otrzyma jednorazowo 4 tysiące złotych zapomogi. Mówi się również o łatwiejszym dostępie do opieki medycznej.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również