UDOSTĘPNIJ

Tak brutalnego ataku na osobę idola niemal wszystkich Polaków nikt się nie spodziewał. Stosunek Prawa i Sprawiedliwości do legendy polskich mediów już zyskał miano podłego.

O sympatię Wojciecha Manna do obozu „Dobrej Zmiany” raczej nikt nie posądzał, choć na pewno nie był on zaliczany do najbardziej zaciekłych wrogów rządu i Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio jednak – świadomie lub nie – popularny dziennikarz muzyczny wypowiedział PiS-owi wojnę. Szybko nadział się kontratak jednej z najbarwniejszych posłanek partii Jarosława Kaczyńskiego.

Dziennikarz radiowej Trójki wyznał w rozmowie z „Gazeta Wyborczą”, że przeraża go, „w jaką Polskę wdepnęliśmy”. Niewątpliwie była to aluzja do dwuletnich rządów Prawa i Sprawiedliwości. Słowa Manna zadziałały na partię rządzącą jak płachta na byka.

– Pewien znany dziennikarz, z rodowodem zawodowym z PRL-u, bez cienia zażenowania chałturzący w reklamach sprzętu AGD – tak w portalu Niezalezna.pl opisała legendę radia i telewizji Joanna Lichocka, która zanim dostała się do sejmu z list PiS-u, także zajmowała się dziennikarstwem. Kojarzona była głównie z mediami sprzyjającymi partii Kaczyńskiego. U radykalnych zwolenników PiS zaskarbiła sobie sympatię także dzięki pisaniu scenariuszy i reżyserowaniu filmów związanych z katastrofą smoleńską i Lechem Kaczyńskim.

Wypowiedź Manna stała się dla Lichockiej także pretekstem do wychwalania dwuletnich rządów swojej partii. Posłanka zrobiła to w charakterystycznym dla siebie stylu.

– Fundacje, firmy, wydawnictwa zaprzyjaźnione z poprzednią władzą tracą milionowe dotacje, reklamy spółek skarbu państwa, zlecenia. A mieli je zawsze! Straszna dobra zmiana ściga za korupcję, ujawnia przekręty, blokuje dojenie państwa – i się nie układa! A z poprzednimi ekipami dawało się ułożyć! Odbudowuje stocznie zamykane przez poprzedników i instytucje państwa: na prowincji przywraca posterunki policji, placówki poczty – wyliczała Lichocka.

Raczej do swych racji Wojciecha Manna jednak nie przekonała. Każdy pewnie zostanie przy swoim zdaniu. Jedno jest pewne – dziennikarz Trójki łatwego życia w państwowym radiu mieć już nie będzie.

źródło; natemat.pl

Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...


Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również