UDOSTĘPNIJ

Konflikt na linii PiS-Wałęsa zaostrza się. Mogliśmy przypuszczać, że jego apogeum nastąpiło wraz z decyzją IPN-u o wszczęciu postępowania w sprawie byłego prezydenta. To jednak nie ostatni cios w tym sporze. Tym razem do ofensywy przechodzi Wałęsa.

Były prezydent opublikował na swoim Facebooku zdjęcie, które po dosłownie kilku minutach wzbudziło ogromne kontrowersje. Fotografia przedstawia Lecha Kaczyńskiego i Czesława Kiszczaka. Kadr uchwycony został najprawdopodobniej w trakcie rozmów w Magdalence 7 marca 1989 roku.

Wałęsa opisał zdjęcie bardzo lakonicznie. „Kolesie od kiedy współdziałali przeciw mnie” – czytamy w poście. Samo ujęcie jest jednak bardzo wymowne i wskazywać ma, że Kaczyńscy pozostawali w bliskich relacjach z generałem Czesławem Kiszczakiem. W szerszej perspektywie – Kaczyńscy mieliby stosować wobec byłego prezydenta te same metody co niegdyś aparat bezpieczeństwa PRL.

Zdjęcie zdążyło już wzbudzić ogromne kontrowersje. Wałęsie zarzuca się, że chciał uderzyć w Jarosława Kaczyńskiego, z którym pozostaje w konflikcie ale tak naprawdę zaatakował jego zmarłego brata. Część internautów zdaje się jednak bronić Wałęsy.

Nawet mnie już w gimnazjum jako małolata uczyli, że jest Pan wielkim człowiekiem, ale przyjdzie taki czas kiedy będą Pana oczerniać. Nauczyciele przestrzegali mnie przed tym, że będą chcieli Panu zrobić krzywdę …. I że nie ma narodu, który lubi tak bardzo pogrążać swoich własnych bohaterów narodowych jak Polacy – napisała jedna internautka.

Pokazujesz zdjęcie,kiedy cały świat oglądać może jak chlasz z kiszczakiem wódę, a michnikowi marzy się ściślejsza współpraca,i jakoś nie widziałem Twojego sprzeciwu – skontrował internauta.

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również