UDOSTĘPNIJ
fot. publicdomainpictures

Dzisiaj Brytyjczycy decydują o tym czy pozostać we wspólnocie europejskiej. Sprawa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej budzi jednak emocje także poza Wyspami z uwagi na duże społeczności innych narodowości jakie tam żyją. Nie inaczej jest w przypadku Polski i polskich imigrantów w UK. Sprawa jest na tyle poważna, że odniósł się do niej obóz rządzący. 

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek, w rozmowie z Polskim Radiem, stwierdziła, że ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii może być niedobre w skutkach dla żyjących tam Polaków, a także dla samej Polski.

 – Uważamy, że Wielka Brytania powinna zostać w Unii Europejskiej. Skutki wyjścia Wielkiej Brytanii mogą być negatywne nie tylko dla UE, poprzez choćby wzmocnienie eurosceptyków, ale także dla zamieszkujących ten kraj cudzoziemców – przekonywała Mazurek w programie „Salon polityczny Trójki”.

ZOBACZ TAKŻE – Ostatni sondaż ws. Brexitu: Jak zagłosują dziś Brytyjczycy? Wyniki zapowiadają emocje

Jak wyjaśnia rzeczniczka PiS, Wielka Brytania po ewentualnym wyjściu z Unii Europejskiej nie będzie musiała się liczyć z unijnymi przepisami dotyczącymi równego dostępu do rynku pracy czy świadczeń i to może być niedobre m.in. dla Polaków.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: polskie radio, salon polityczny trójki

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKonsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii dla Polski i Polaków
Następny artykułBłaszczykowski: Zarabiam za dużo, a gram tylko w piłkę
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również