UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Kalinka261015 / Adrian Grycuk / Bartek Kuzia

Coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawiają się doniesienia o nowym pomyśle Prawa i Sprawiedliwości w kontekście zmiany ordynacji wyborczej. Jeszcze więcej wątpliwości i pytań pojawiło się po ostatnim wywiadzie premier Szydło, która tajemniczo uchyliła się od odpowiedzi.

W przestrzeni publicznej pojawiły się doniesienia jakoby Prawo i Sprawiedliwość szykowało się do rewolucyjnych zmian w ordynacji wyborczej. Jedną z głównych zmian ma być rzekomo podniesienie progu wyborczego aż do 10%.

Taka zmiana oznaczałaby jedno – wyczyszczenie parlamentu z większości opozycji (Kukiz’15, Nowoczesna, PSL znajdujące się aktualnie w Sejmie, w ostatnich wyborach zdobyły poniżej 10% głosów) oraz pogrzebanie jakichkolwiek szans na wejście do Sejmu dla takich formacji jak Razem czy Wolność (KORWiN) Janusza Korwin Mikkego. Z takim progiem powstałby niemal na pewno dwupartyjny Sejm.

Sprawa doniesień urosła do tego stopnia, że spytano o nią premier Beatę Szydło. Odpowiedź szefowej rządu PiS sprawiła jednak, że pojawiło się jeszcze więcej pytań i wątpliwości.

 – Co pani odpowie na pojawiające się w przestrzeni publicznej doniesienia, o możliwości podniesienia progu wyborczego o 10 proc? – spytała szefową rządu dziennikarka Radia Zet.

 – W tej chwili trwają rozmowy dotyczące wyborów samorządowych, które są przed nami i o zmianie ordynacji wyborczej samorządowe – odpowiedziała wymijająco premier Szydło.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTajne spotkanie PO i PSL. Wiemy czego dotyczyło
Następny artykułMedia: Rzepliński to tylko pionek. Oto kto nim sterował
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również