UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia

Jak zapowiedział wicemarszałek senatu z ramienia PiS, Stanisław Karczewski, jego formacja nie zawetuje planu szefa Komisji Europejskiej o przymusowej relokacji uchodźców.

Mimo że formacja Jarosława Kaczyńskiego sprzeciwia się przymusowej relokacji uchodźców z Bliskiego Wschodu jaką proponuje szef KE to – według zapewnień Karczewskiego – nie zawetuje w europarlamencie tego pomysłu i kwot uchodźców jaki ma przyjąć Polska.

Karczewski przekonuje, że taka decyzja jest podyktowana tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie chce doprowadzić do wyjścia Polski ze wspólnoty europejskiej i musimy być przez to solidarni z resztą krajów zachodniej Europy.

 – Jesteśmy w Unii, ani Prawo i Sprawiedliwość, ani Jarosław Kaczyński, ani Beata Szydło nie chcemy wychodzić z Unii Europejskiej – powiedział Karczewski w programie „Polityka przy kawie” w TVP1.

Polityk formacji Kaczyńskiego zapewnił jednak, że z uwagi na duży sprzeciw polskiego społeczeństwa wobec takiego rozwiązania jego partia będzie podchodzić do niego krytycznie, pamiętając jednocześnie o potrzebie bycia solidarnym.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tvp.info

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWybory w Grecji: Syriza triumfuje
Następny artykułDom z filmu „Kevin sam w domu” wystawiony na sprzedaż
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również