UDOSTĘPNIJ
fot. Wikipedia/Kancelaria Premiera

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości nie mogą uwierzyć, że partia, na którą głosowali chce, kontynuować jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów swoich poprzedników. Mają nadzieję, że Jarosław Kaczyński opamięta się i powstrzyma przed tym rząd.

Ministerstwo Rozwoju zadecydowało o kontynuacji likwidacji OFE. Być może opóźni się jedynie termin jego ostatecznego skasowania.

Według obecnego planu OFE miałoby przestać istnieć już w lipcu 2018 roku. Według koncepcji Mateusza Morawieckiego 25% środków z funduszy ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej, który ma inwestować je w gospodarkę.

Pozostałe środki z OFE zostaną przekazane do Otwartych Funduszy Inwestycyjnych Polskich Akcji prowadzonych w ramach Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego. Tymi funduszami mają zarządzać fundusze inwestycyjne powstałe w wyniku przekształcenia obecnych OFE.

Eksperci zauważają, że tak naprawdę plany Morawieckiego w praktyce nie odbiegają szczególnie od zamierzeń rządu Platformy Obywatelskiej dotyczących OFE. Ich zdaniem stoi to w sprzeczności z zapowiedziami Prawa i Sprawiedliwości z czasów kampanii wyborczej, kiedy przedstawiciele tej partii krytykowali swoich poprzedników za ograbienie Polaków z pieniędzy z OFE.

źródło: next.gazeta.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również