UDOSTĘPNIJ

Najnowszy sondaż jest bardzo korzystny dla formacji Jarosława Kaczyńskiego. Według badania GfK Polonia, na PiS, Polskę Razem i Solidarną Polskę chce zagłosować aż 47,1 proc. respondentów. 

To kolejny sondaż, który daje Zjednoczonej Prawicy tak wysoki wynik. Wcześniej, według sondażu dla Faktu, PiS mógł liczyć na 49 proc. Teraz wynik jest nieco słabszy, ale pokazuje pewną tendencję.

Według badania, stabilizuje się również poparcie Platformy Obywatelskiej, która podniosła się po kryzysie, podczas którego jej poparcie spadło poniżej 20 procent. Obecnie, według badania, formacja Ewy Kopacz może liczyć na 30,3 proc. głosów.

Na podium znalazł się również ruch Pawła Kukiza, który zatrzymał spadek poparcia i obecnie jest wyborem 10,5 proc. respondentów. Oznacza to, że formacja w przeciągu miesiąca straciła 4,6 punktów poparcia.

Poniżej progu znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe (3,7 proc.), KORWiN (2,2 proc.) oraz Zjednoczona Lewica, która zdobyła jedynie 1,1 proc. To fatalna wiadomość dla wyborców wierzących w koalicję SLD, Twojego Ruchu i Zielonych. Szczególnie, że próg dla koalicji wynosi 8, a nie 5 procent.

Na samym końcu znalazła się NowoczesnaPL z 1 procentem poparcia.

źródło: GfK Polonia

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułChwała bochaterom!
Następny artykułProf. Lew-Starowicz przeprasza gejów za leczenie ich elektrowstrząsami
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również