UDOSTĘPNIJ
fot. AP

Ataki terrorystyczne ze strony Państwa Islamskiego wciąż się nasilają. Bojownicy po raz kolejny uderzyli i znów poruszyli świat tchórzowskim atakiem na cywilów. Tym razem islamscy fundamentaliści wzięli zakładników w stolicy Bangladeszu, Dhace. 

Uzbrojeni terroryści wzięli 20 zakładników, w tym Włochów i Japończyków. Do napaści doszło w kawiarni odwiedzanej głównie przez dyplomatów i obcokrajowców. Doszło do strzelaniny i odbijania zakładników. Świadkowie przekonują, że w okolicy eksplodowały bomby.

Co najmniej dwóch policjantów zostało zabitych, a 30 rannych. W dyplomatycznej części miasta widziano dziewięciu uzbrojonych mężczyzn, którzy mają być islamskimi bojownikami. ISIS podało informacje o śmierci 20 obcokrajowców, ale wieści te nie są potwierdzone.

To pierwszy raz, kiedy obcokrajowcy są brani jako zakładnicy w Bangladeszu. Do tej pory władze przekonywały, że kraj nie ma problemu z islamskimi bojownikami. Dżihadyści w Bangladeszu brali za cel indywidualne osoby, ale nigdy oficjalnie jako reprezentanci Państwa Islamskiego. Atak wskazuje na potężne uchybienia wywiadu Bangladeszu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosja: skazany za publikację o ataku ZSRR i III Rzeszy na Polskę
Następny artykułSzalona wpadka w PnŚ. Rogalska przebita gwoździem. „AAAAA, o k*rwa!”. Teraz komentuje akcję
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również