UDOSTĘPNIJ

Premier Turcji poinformował, że w kraju ma miejsce wojskowy zamach stanu. W Ankarze słyszano strzały, a nad miastem latają helikoptery i samoloty wojskowe – donosi Reuters. Nie znane są szczegóły zdarzenia.

Przed kilkunastoma minutami kilka głośnych strzałów padło w Ankarze. Helikoptery i samoloty wojskowe latają również nad Stambułem. Dwa mosty, które oddzielają azjatycką i europejską część miasta zostały wyłączone z ruchu.

W Stambule żandarmeria wojskowa częściowo zamknęła dwa mosty nad cieśniną Bosfor, łączące Europę z Azją. Jednocześnie ze stolicy Turcji, Ankary, napływają doniesienia o strzelaninie. Na ulice miasta miały wyjechać wozy opancerzone, a nad Ankarą widziano śmigłowce oraz myśliwce. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że wojskowe helikoptery otworzyły ogień w budynek wywiadu.

W internecie pojawiają się też zdjęcia czołgów przed lotniskiem Ataturka w Stambule, na którym kilka tygodni temu doszło do zamachów.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNicea: Ciężarówka ciągnęła pod sobą małą dziewczynkę. Wstrząsająca relacja świadka
Następny artykułZamach stanu w Turcji. Relacja Polki: Boimy się
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również