UDOSTĘPNIJ

Ogień trawi meczet Baitul Futuh, czyli największą świątynię muzułmańską w Europie Zachodniej. Już wiadomo, że straty będą gigantyczne. 

Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Wiadomo natomiast, że w próbach poskromienia potężnego ognia bierze udział 10 zastępów straży pożarnej i co najmniej 70 strażaków. Jak twierdzi rzecznika London Fire Brigade, ogień trawi ponad połowę parteru świątyni (informacja z polonijnego serwisu Polish Express).

Baitul Futuh to meczet znajdujący się w południowo-zachodnim Londynie. Jest uznawany za największy w całej Europie Zachodniej. To również największa świątynia Stowarzyszenia Muzułmańskiego Ahmadiyya poza granicami Pakistanu.

Zamknięto drogi dookoła meczetu. Kłębiasty dym rozpościerający się ponad świątynią widać już z daleka. Wciąż nieznana jest przyczyna pożaru, więc nie można wykluczyć podpalenia.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNiemcy: Kobieta wyrzucona z domu, bo władze szukają lokum dla imigrantów
Następny artykułEstoński oficer porwany przez FSB został uwolniony
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również