UDOSTĘPNIJ

Przewodniczący Rady Naczelnej Ligii Muzułmańskiej RP, imam Yossuf Chadid udzielił kontrowersyjnego wykładu zebranym w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym w Poznaniu. Wydźwięk jego słów jest przerażający. Oburzeni słowami muzułmańskiego duchownego odebrali to jako groźby pod adresem polskich chrześcijan.

Chadid podczas wykładu tłumaczył zasady współistnienia muzułmanów i chrześcijan, na ziemiach, gdzie to muzułmanie są silniejsi liczebnie. Oparł swoje słowa na Koranie i jego naukach.

Islamski duchowny przekonywał, że gdy islam zwycięży to wszyscy chrześcijanie (także ci w Polsce) będą płacić tzw. dżizję. Wygląda ona następująco: „niewiernym” stawia się ultimatum – układ w postaci płatnej ochrony życia (płatnej) – jednym słowem: dżizja, albo śmierć. Wizja rzezi przedstawiana jest jako odległe i ostateczne rozwiązanie w wypadku nieposłuszeństwa. Ostateczność kary śmierci za nieposłuszeństwo wcale nie odbiera jej makabryczności.

Wnioskując ze słów duchownego, oburzeni jego słowami, przekonują, że jest to jawna groźba wysunięta pod adresem Polaków, którzy w większości są chrześcijanami. Słowa duchownego budzą o tyle większe oburzenie, że aktualnie w mediach przewija się nadal temat islamizacji Europy.

Yossuf Chadid nie pierwszy raz już pojawia się w mediach. Pierwszy raz nastąpiło, to gdy udzielił Gazecie Wyborczej wywiadu dotyczącego rasizmu w Polsce.

–  Niestety, nie mogę mówić, że rasizm to nie jest w Polsce poważny problem, bo jest […]  Jeśli rządy w Europie nie będą interweniować, a media nie będą obiektywnie, to naprawdę dojdzie do Holocaustu. Bo dla wielu katolików muzułmanin równa się terrorysta. A przecież także dla proroka Mahometa wszyscy jesteśmy równi. Islam naprawdę szanuje każdego człowieka – uważa imam. – To się nasila po każdym zamachu terrorystycznym, kiedy od razu czujemy, że jesteśmy niemile widziani. Myślę, że gdzieś 50 proc. ludności w naszym kraju ma islamofobię. – mówił wtedy muzułmański kaznodzieja.

źródło: dzienniknarodowy.pl

ZOBACZ TAKŻE

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również