UDOSTĘPNIJ

Jak podaje niemiecka prasa, w miejscowości Viernheim w środkowych Niemczech, doszło do ataku terrorystycznego. Ciężko uzbrojony napastnik wtargnął do kina, oddał strzały i zabarykadował się wewnątrz. Media podają jednak sprzeczne informacje dotyczące rozwoju sytuacji. 

Według informacji jakie uzyskał „Bild”, nieznany na razie niemieckiej policji zamaskowany i ciężko uzbrojony napastnik (miał m.in. pasy naboi przewieszone przez ramię i broń maszynową) ok. godziny 15. wtargnął do jednego z kin w Viernheim w środkowych Niemczech. W środku oddał kilka strzałów po czym się zabarykadował. Części osób, które przebywały wówczas w kinie udało się uciec zanim napastnik zablokował główne wyjście.

Na razie niemieckie media podają sprzeczne informacje. Magazyn „Focus” donosi, że napastnik został zatrzymany, a lokalna prasa, że został zastrzelony.

Z kolei „Frankfurter Allgemeine Zeitung” donosi o kilku rannych, a „Darmstadter Echo” o nawet 50 osobach z obrażeniami.

Na razie nie wiadomo również jakie motywy kierowały napastnikiem, ani czy jest powiązany z jakąkolwiek organizacją terrorystyczną.

 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: Bild, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Darmstadter Echo, Focus, Fox News, Polsat News

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBłaszczykowski: Zarabiam za dużo, a gram tylko w piłkę
Następny artykułSolidna wpadka portalu Karnowskich. Skrytykowali rządowy projekt, usunęli artykuł
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również