UDOSTĘPNIJ

Według wyliczeń ekspertów, Hillary Clinton ma znacznie większe szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich, ale sondaże pokazują, że piłka ciągle jest w grze. 

Wybory w Stanach, póki co prowadzi Clinton (RELACJA LIVE)

Według najnowszej średniej ze wszystkich sondaży, Hillary Clinton otrzyma 46 proc. głosów. Donald Trump może liczyć na poparcie 43 proc. respondentów. 5 proc. głosujących stawia na trzeciego kandydata (bez szans), czyli Gary’ego Johnsona.

Doświadczenie uczy, że błąd sondażowy w dniu wyborów może sięgnąć nawet 5 punktów procentowych. Z tego wynika, że piłka jest wciąż w grze i zarówno Hillary Clinton, jak i Donald Trump mogą dziś zwyciężyć.

Przypominamy jednak o dość skomplikowanym systemie wyborczym. Prezydenta wybiorą elektorzy, więc nie liczy się liczba oddanych na kandydata głosów, tylko liczba zwyciężonych stanów, a przez to głosów elektorskich. Aby zwyciężyć wybory należy ich zgromadzić minimum 270.

NIEBIESKI – H. Clinton CZERWONY – D. Trump ŻÓŁTY – G. Johnson

wybory1 wybory2 wybory3

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUSA: Oszustwa w lokalach. Wyborcy są manipulowani w kabinach przez członków komisji (VIDEO)
Następny artykułNajważniejszy stan wybrał. Są wyniki z Florydy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również