UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/forumfilmpoland

W sieci został opublikowany pierwszy zwiastun filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. Film wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą z uwagi na problemy finansowe.

Jak czytamy w opisie oficjalnego zwiastuna „Wołynia”, film ten będzie pierwszym w historii Polski filmem poruszającym dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944.

 – Jest lato 1939 roku. Zosia (Michalina Łabacz) to młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro (Wasyl Wasylik). Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę (Arkadiusz Jakubik). Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne – czytamy w opisie fabuły filmu.

Film „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego wywołał niemałe kontrowersje jeszcze przed premierą (która nastąpi 7 października) z uwagi na poważne problemy ze sfinansowaniem produkcji. Polskie instytucje filmowe nie wyrażały większej chęci do wsparcia przedsięwzięcia. Reżyser postanowił wtedy poprosić o pomoc swoich fanów i internautów.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: Forum Film na YT

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również