UDOSTĘPNIJ
fot. twitter.com/karol_gac

Punktualnie o 14.00 z ronda Dmowskiego w Warszawie ruszył organizowany przez środowiska narodowców Marsz Niepodległości. Jak relacjonują obecni na miejscu dziennikarze, doszło już do pierwszych incydentów, w wyniku których zatrzymano grupę narodowców. 

Dzisiaj w Warszawie z okazji Święta Niepodległości odbywa się kilkanaście marszów organizowanych przez środowiska od lewa do prawa polskiej sceny politycznej. Najliczniejsze to marsz organizowany przez Komitet Obrony Demokracji (media donoszą o 10 tysiącach uczestniczących w nim osób) oraz Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowców (wstępne szacunki mówią o 50 tysiącach osób).

Niestety doszło już do pierwszych incydentów. Jak donoszą obecni na miejscu dziennikarze, policja zatrzymała już dwie grupy narodowców, którzy próbowali zakłócić marsz Komitetu Obrony Demokracji.

 – Policja trzyma rękę na pulsie. Zatrzymali i wylegitymowali dwie grupy rozpalonych narodowców, którzy chcieli zakłócić marsz KOD – donosi dziennikarz Rzeczpospolitej, Jacek Nizinkiewicz.

mn1 mn2 mn3 mn4mn5

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również