UDOSTĘPNIJ
źródło: flickr.com

Pierwszą w tym roku Rada Krajowa Nowoczesnej nie można nazwać udaną dla Ryszarda Petru. Lider partii opozycyjnej zabłysnął bowiem dwoma wypowiedziami, które nie spotkały się z poparciem. Pomysły Petru wyśmiali nawet jego sojusznicy z Platformy Obywatelskiej.

Ryszard Petru udowodnił, że jego słowa potrafią zaskoczyć nawet członków jego własnej partii. W osłupienie zebranych na Radzie Krajowej członków Nowoczesnej wprawił apel Petru, który nawoływał, by Polska natychmiast weszła do strefy Euro. Żeby tego było mało, lider Nowoczesnej oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o sojusz z… Władimirem Putinem.

Jednak nie ten pomysł był „gwoździem programu”. Petru zaproponował, by przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi zorganizować prawybory, które miałyby wyłonić najlepszych kandydatów opozycji. W tych mieliby głosować wszyscy, nawet wyborcy PiS, którzy „żałują swojego wcześniejszego wyboru”. Członkowie Nowoczesnej złapali się za głowę.

 – To może być sposób na pozyskanie głosów tych, którzy głosowali na PiS ale trochę tego żałują, a po ostatnim tygodniu widzą, że jest to kierunek wyłącznie klęska. Trzeba wybierać prezydenta miasta, a nie prezydenta działaczy – przekonywał Petru podczas Rady Krajowej.

Pomysł lidera Nowoczesnej sojusznicy z PO potraktowali jak nic innego, ale dobry żart. Jak podkreślił rozbawiony pomysłem Petru Andrzej Halicki z PO, Petru powinien się dwa razy zastanowić nad tą koncepcją.

 – Dziwię się, że Ryszard Petru proponuje, aby wyborcy PiS wybierali kandydata opozycji na prezydenta miasta. Powinien się nad tym dobrze zastanowić – ostrzegał Halicki.

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPosłanka PO miała wypadek. Trafiła do szpitala
Następny artykułSprofanowano polskie pomniki na Ukrainie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również