UDOSTĘPNIJ

Lider .Nowoczesnej zapowiada wielką manifestację, która ma odbyć się w marcu. Petru przekonuje, że ludzie masowo wyjdą na ulice za jego zachętą, jeśli PiS nie uzna wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz opinii Komisji Weneckiej.

– Zwróćmy uwagę, że mamy już kolejne protesty, jakby ze świata i ja mam też taki apel do pani premier. Jeżeli dziesiąta osoba z kolei mówi, że ktoś jest pijany, to trzeba się na wszelki wypadek położyć do łóżka – przekonywał Petru w radiu RMF FM.

Nie wiadomo czy manifestacja będzie wspólną inicjatywą .Nowoczesnej oraz Komitetu Obrony Demokracji. W przeszłości politycy .N pojawiali się na demonstracjach i marszach organizowanych przez KOD.

Petru przekonuje, że PiS dostał mandat na rządzenie, ale „nie na łamanie Konstytucji RP”. W związku z tym, na manifestacje przybędą działacze wszystkich sejmowych formacji oprócz PiS i klubu Kukiz’15, który według lidera .Nowoczesnej głosuje, tak jak partia rządząca.

Zapowiedział również, że będzie startował w wyborach parlamentarnych, jako kandydat na premiera.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: natemat.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJarosław Kaczyński trafił do szpitala
Następny artykułSetki złodziei wróciło do Polski
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również