UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikipedia (Adrian Grycuk)

Zakopany w błocie Antoni Macierewicz jest najlepszym symbolem państwa PiS. Cokolwiek nie zrobią magicy „dobrej zmiany”, kończy się śmiesznością i stratami.

W alternatywnej rzeczywistości premier Szydło i ministra Błaszczaka rząd natychmiast po nawałnicy rzucił się na pomoc poszkodowanym mieszkańcom i dał z siebie wszystko.
Jaka była prawda, wszyscy wiemy…

Przez 3 dni, w których mieszkańcy desperacko walczyli z żywiołem i potrzebowali podstawowych rzeczy: jedzenia, śpiworów, agregatów i leków, rząd nie zrobił niczego. Wojewoda pomorski stwierdził nawet, że nie trzeba pomocy wojska do odgarniania liści i gałęzi. Dopiero presja mediów i opinii publicznej obudziła premier Szydło z letargu. Dzisiaj rząd w prymitywny sposób zrzuca na samorządowców winę za własną nieudolność. I uprawia propagandę sukcesu.

Tyle tylko, że bohaterami tragedii na Pomorzu są ludzie, którzy w niezwykle trudnych okolicznościach potrafili się zorganizować, wspierać i skutecznie działać. To im należą się wyrazy uznania i podziękowania.

Dziękuję również wszystkim działaczom Nowoczesna, którzy zaangażowali się w pomoc ofiarom nawałnicy, zarówno na miejscu tragedii jak i w całej Polsce poprzez wsparcie działań PCK, organizację agregatów do walki ze zniszczeniami i szkolnych wyprawek dla dzieci z poszkodowanych rodzin.

Społeczeństwo, które na lokalnym poziomie wspólnie robi wielkie rzeczy, jest bardzo trudnym przeciwnikiem dla totalnej władzy. I wierzę, że pokona jej autorytarne zapędy.

Ryszard Petru

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZałamani powstańcy rozżaleni zbiórką Chajzera
Następny artykułWłochy w szoku. Burmistrz każe strzelać do muzułmanów

Zobacz również